24. Jarmark Łaski – Łask 2022

• -

• Plac 11 Listopada w Łasku / ul. Zielona

• -

Jarmark Łaski to skąpane w czerwcowym w słońcu najgłośniejsze Dni Łasku. To przenikające się wzajemnie, ekscytujące wydarzenia.

Jednym z nich jest pełen oryginalnych i różnorodnych brzmień festiwal “WNieboGłosy”. W tym roku wystąpią na nim tak ważni i znaczący artyści jak Król i Sorry Boys (sobota, 4 czerwca) czy Brodka i Natalia Przybysz (niedziela, 5 czerwca).

Wyjątkowi artyści na wyjątkowym wydarzeniu – 24. Jarmark Łaski w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi

To również “Dzień Dziecka – Słońcobranie”, gry, zabawy i animacje! Na scenie miejskiej zaprezentują się zespoły Łaskiego Domu Kultury. Do tego najlepsi animatorzy, szczudlarze, artyści, muzycy i plastycy. Oczywiście nie zabraknie też miasteczka rowerowego, turniejów i pokazów rycerskich oraz wielu innych atrakcji.

Jarmark Łaski pokazuje różne oblicza kultury, tworząc szeroką ofertę dla wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w jednym z najciekawszych miejskich wydarzeń artystycznych w regionie. Kładzie nacisk na budowanie tożsamości Łasku, jako miasta o wielowiekowej tradycji i ciekawym położeniu, w okolicach którego przecinają się najważniejsze szlaki komunikacyjne polskie i europejskie. Jarmark Łaski już w XV wieku był miejscem, gdzie przenikały się najróżniejsze idee, prądy myślowe, kultury i mody. Był miejscem ożywionej i pełnej szacunku do odmienności wymiany towarów, usług, a także myśli.

Tegoroczna edycja Jarmarku Łaskiego jest wyjątkowa. W 2022 roku świętujemy 600-lecie nadania praw miejskich Łaskowi (1422 – 2022). Dołożymy wszelkich starań, aby należycie uczcić ten wspaniały jubileusz. Dlatego ogłaszamy Jarmark Łaski świętem wszystkich Łaskowian!

Poniżej prezentujemy atrakcje 24 Jarmarku Łaskiego, w następnych dniach wypatrujcie kolejnych szczegółów i niespodzianek!

Graficzna forma programu 24. Jarmarku Łaskiego

Już 3 czerwca (piątek) w Łaskim Domu Kultury będą miały miejsce wykłady i prelekcje:

13:00 – prelekcja Arkadiusza Cieślaka dla młodzieży pt. “Zarys historii Łasku”
16:00 – wykład prof. UW Piotra Tafiłowskiego pt. “Nie tylko Statuty” – książka w działalności Jana Łaskiego”
17:00 – wykład dr. Cezarego Jastrzębskiego pt. “Jan z Łaska (Młodszy) – dokonania reformacyjne i dziedzictwo regionalne.

04 czerwca 2022 r. (sobota)

Mała Scena (Plac 11 Listopada)

10.30 – koncert Orkiestry Dętej ŁDK
11.00 – uroczyste otwarcie 24 Jarmarku Łaskiego