KUKLAVALA | 17.05.23
Znakomici przedstawiciele łaskiej sceny muzycznej w powrocie po 20 latach!
Na miejsce swojej koncertowej reaktywacji wybrali Łaski Domu Kultury, bo tutaj właśnie zaczynali swoją działalność.
Zespół Kuklavala powstał w Łasku w sierpniu 1999 roku z inicjatywy kilku znajomych, którzy wcześniej udzielali się w innych lokalnych projektach muzycznych.
Początkowy skład zespołu tworzyli:
- Marta Smolak – śpiew
- Paweł Witaszczyk – gitara, śpiew
- Paweł Kuźniak – gitara
- Adam Tomczyk – gitara basowa
- Michał Wesołowski – perkusja
Nazwa została zainspirowana tekstem jednego z utworów grupy Dżabu Czanachczi pt.
„Kukła”, który także znalazł się w repertuarze nowej grupy.
W maju 2001 roku Kuklavala nagrali swoją płytę demo pt. „Czarne miasto” na której znalazło się jedenaście utworów. Były to własne kompozycje i dodatkowo dwa covery: wspomniana „Kukła” oraz „Wściekłe psy” z repertuaru łaskiej grupy Brainstorm, w której część członków zespołu Kuklavala grała wcześniej. Gościnnie na płycie utwór ten wykonał Norbert Dudak.
Po roku 2001 skład zespołu ewoluował i na perkusji Michała Wesołowskiego (który zmienił instrument na gitarę) zastąpił Przemek Kuźnik. W projekcie udzielali się również inni muzycy.
Pod koniec roku 2004 zespół zawiesił działalność a jego członkowie skupili się na innych projektach muzycznych.