Tworzymy więzi – Dom Kultury+

Łaski Dom Kultury został beneficjentem prestiżowego programu Dom Kultury+, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. “Tworzymy więzi” to nasza wspólna inicjatywa, dzięki której jeszcze aktywniej będziemy działać na terenie Kolumny.

Za nami pierwszy etap spotkań i rozmów w ramach projektu Dom Kultury+, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Wielkie podziękowania dla naszych wytrwałych badaczy, za zaangażowanie i wnikliwość podczas realizacji prac badawczych. Dziękujemy mieszkańcom Kolumny za rzetelną ocenę rzeczywistości wokół szeroko rozumianego życia kulturalnego. Zebraliśmy znacznie więcej danych, niż początkowo zakładaliśmy do publikacji RAPORTU. To nie koniec pracy, a zaledwie wstęp do pogłębionych analiz i przygotowania odpowiednich dokumentów. Już niebawem kolejne ważne informacje dotyczące realizacji DK+.

Sami nie dalibyśmy rady – za pomoc w realizacji tego etapu projektu dziękujemy:

– ZSO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku-Kolumnie – Pani Dyrektor za udostępnienie przestrzeni do przeprowadzenia spotkań

– Przedszkole Publiczne nr 4 im. Leśne Skrzaty w Łasku – Pani Dyrektor za pomoc i zaangażowanie

– Bistro Kolumna za pomoc w dystrybucji ankiet

WAŻNE – ankiety pozostają w Bistro do końca tego tygodnia, kto z Państwa ma jeszcze potrzebę wypowiedzenia się – zachęcamy!

Na zdjęciu znajduje się badacz oraz respondent - dom kultury plus 2022
Tworzymy więzi – Dom Kultury+

Dlaczego ten projekt jest dla nas tak istotny?

Wyniki przeprowadzonych badań i analiz zostaną opublikowane w formie ogólnodostępnego raportu, który będzie dostępny na stronie internetowej ŁDK. Na jego podstawie odbędzie się NABÓR INICJATYW KULTURALNYCH, do którego będą mogli zgłosić się mieszkańcy Kolumny, w grupach formalnych lub nieformalnych. Zespoły te przygotują propozycje na różne sposoby aktywnego spędzenia czasu wolnego (z zakresu działalności kulturalnej), które zostaną ujęte w formie projektu.

Więcej o programie DK+