THE ART OF ROCK II

• ul. Nartuowicza 11

• Galeria z Fortepianem ŁDK / Sala Widowiskowa

• -

Projekt artystyczny THE ART OF ROCK II ma na celu skupić artystów, dla których połączenie fotografii i dźwięku może reprezentować niewyrażone stany emocjonalne, niezbadane miejsca i ludzi.

Link do wydarzenia na Facebooku

To, co jest spoiwem niezależnych, autorskich prac to poszukiwania odpowiedzi na sposób określenia siebie i widzenia otaczającego świata, a przede wszystkim ulotności czasu. Zrozumienie przemijania przy fotograficznej nieprzemijalności dało fotografii siłę dokumentu, natomiast świadomość artystyczna twórcy stworzyła z fotografii sztukę z kreacją podstawowego atrybutu czyli obrazu, który w połączeniu z ulotnością dźwięku, muzyki wykonywanej na żywo pozwala wykreować nowe widzenie otaczającej nas rzeczywistości z wykorzystaniem ujęć momentalnych.

Projekt powstał z inicjatywy Witolda Rajczaka, artysty grafika, fotografa i muzyka rockowego w zespole VernissagE, obecnie dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, z którego zaproszeni zostali absolwenci i uczniowie, by zaprezentować prace fotograficzne i prezentacje multimedialne na wystawie i podczas koncertu VernissagE – THE ART OF ROCK II

THE ART OF ROCK II wpisuje się obchody 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli

Harmonogram wydarzenia:
18:30 – Wernisaż wystawy w Galerii z Fortepianem ŁDK, następnie ok. godz. 19:00 w Sali Widowiskowej ŁDK odbędzie się koncert zespołu VernissagE.

The Art: Katarzyna Borkowska, Alicja Michalak, Bolesław Sysio, Hania Tarasiewicz, Magda Kowalska, Jagoda Krankowska, Agnieszka Nakonieczna, Aleksandra Strupińska.