Sosnowski – koncert

• ul. Narutowicza 11 | Łask

• Galeria z Fortepianem ŁDK

• Rezerwacje telefoniczne - (43) 675 37 13

Sosnowski, one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, takie jak na przykład Deszcz, nie tylko zdobyły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych, ale także podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów. Jest jednym z niewielu artystów w Polsce, którym udaje się przemycać muzykę bluesową do mainstreamu.

To zdobywca ważnych nagród muzycznych: wyróżnienia na Mateuszach Trójki, ‘Szczoty” na Offensywie De Luxe, a także Grand Prix na Suwałki Blues Festival, który miał zaszczyt otworzyć, grając przed Correy Harrisem. Jest także polskim reprezentantem na European Blues Challange 2020 w Holandii. Występował m.in. na Męskim Graniu, Enea Spring Break, festiwalu ZEW się budzi czy Blues Maratonie.

O swojej muzyce mówi tak:
Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość.

Sosnowski słyszy i czuje więcej. I potrafi się tym dzielić za pomocą swojego wyjątkowego głosu. GŁOSU. Przypomina trochę dwudziestoletniego Toma Waitsa. Jest scenicznym demonem.
Piotr Metz, Dyrektor Muzyczny Trójki – Polskie Radio

„Trzy akordy i prawda” – tak Harlan Howard opisał istotę sukcesu w muzyce country w latach ’50. Muzyka Sosnowskiego odzwierciedla to stwierdzenie w XXI wieku na znacznie szerszą skalę – uniwersalna, łącząca muzykę rootsową, amerykańską, bluesa i rocka. A prawda, którą manifestuje, jest zawsze aktualna.
Jan Chojnacki, Trójka – Polskie Radio

Jego głos jest jak wiśniówka – wzmacnia i budzi twój apetyt. I zawsze smakuje wyśmienicie.
Piotr Stelmach, Trójka – Polskie Radio

Ze swoim zachrypniętym, matowym głosem brzmi jak skrzyżowanie Toma Waitsa z Joe Cockerem. Jego debiutancki album to jedna z najfajniejszych i najbardziej bezpretensjonalnych płyt, jakie ukazały się w tym roku.
Marek Świrkowicz, Teraz Rock

Wystarczy, że wychodzi na scenę i publika natychmiast go kupuje – naturalny, pewny siebie, spokojny. Jemu się po prostu wierzy.
Marcin Staniszewski, Estrada i Studio

Pamiętam, że kiedy pierwszy raz usłyszałem Sosnowskiego, mieszały się we mnie dwa uczucia: podziw i zaskoczenie. Podziw, bo to muzyka świeża i bardzo różna od tego, co wokół można usłyszeć. Zaskoczenie – to u nas w Polsce tak grają? Sosnowski to artysta samowystarczalny. Nie uznaje stylistycznych szufladek. Miesza się tam blues, country i folk. Zresztą nie ma sensu dociekać, jaki to muzyczny styl. Lepiej cieszyć się słuchając szczerej, prawdziwej wypowiedzi gościa, który chce nam o czymś opowiedzieć. Robert Trusiak, Twój Blues

To fenomenalny one man band z siłą przekazu równą wielu zelektryfikowanym kapelom. Jego gitary akustyczne są w swoim brzmieniu bardzo rootsowe, brzmią jakby miały co najmniej sto lat i zostały sprowadzone z muzeum kultury Delty Mississippi. Maciej Warda, Top Guitar