Kompletny przewodnik po ŁDK w wersji on-line.

Przewodnik po internetowej wersji Łaskiego Domu Kultury.

Wszystko w jednym miejscu. Nasz przewodnik to najlepszy sposób nawigacji po “on-line’owej” ofercie działalności ŁDK.

Znajdziecie nas na YouTube, Facebooku i Instagramie. Zaglądajcie też koniecznie na naszą stronę internetową i bloga RamPaPam. Systematycznie będziemy publikowali nasze najnowsze aktywności. Na pewno wspólnie nie będziemy się nudzić 😉

Zdjęcie dłoni oraz kompasu z logiem ŁDK
Kulturalny kompas Łaskiego Domu Kultury, czyli jak nie zgubić się w internecie.

Materiały wideo, czyli YouTube i Facebook idą ramię w ramię.

Część naszych aktywności w ramach działalności pracowni Łaskiego Domu Kultury będziemy dla Was nagrywali. Dla każdego coś dobrego.

A co konkretnie?

Aleksy Nowak, czyli opiekun grupy plastycznej KOLEC przygotowuje kolejną edycję zestawu warsztatów i ćwiczeń dla entuzjastów rysunku, malarstwa i grafiki. Na pewno nie zabraknie też z naszej strony mnóstwa atrakcyjnych wizualnie grafik i akcji z nimi związanych (jesteśmy bardzo plastyczni 😉 )

O naszych podcastach być może już słyszeliście. Podcastowy Dom Kultury to seria, która powstała w związku z wiosennym lockdownem. Formuła naszego programu jest różna. Rozmawiamy o tym, co się dzieje w łaskiej kulturze, o tym co słychać w ŁDK. Rozmawiamy też z naszymi instruktorami i zaproszonymi Gośćmi. Mamy w planach dalsze rozwijanie tej formuły. Bawimy się przy niej doskonale, a od Was otrzymujemy informacje, że idzie nam coraz lepiej. To dobrze, że chcecie nas czasami posłuchać. Możecie spodziewać się kolejnych ciekawych rozmów na tematy związane z działalnością kulturalną i nie tylko. Podcasty publikujemy na YouTube, ale nie wykluczamy przejścia na platformy bardziej sprzyjające podcastom (np. Spotify) – link do playlisty Podcastowy Dom Kultury – https://bit.ly/3khH9h9

Screenshot z kanału YT Łaskiego Domu Kultury
Playlista “Podcastowy Domu Kultury” na kanale YT ŁDK

A co na Facebooku?

Na FB będziemy publikowali materiały zachęcające Was do różnych aktywności. Pojawią się propozycje na domowe rękodzieło, lekcje podstaw beatboxu, czy poradnik dla hobbystów robótek ręcznych na drutach. Gotowych scenariuszy mamy wiele i będziemy się nimi z Wami bardzo chętnie dzielić. Zaproponujemy na pewno co nieco ze świata muzyki, teatru, poezji czy plastyki.

Nie zapominamy o koncertach i spektaklach teatralnych. Mamy kilka propozycji i pomysłów. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprostać wymaganiom technicznym i technologicznym takich produkcji. Ma być ładnie, miło, na najwyższym (dostępnym dla nas poziomie). Koniec i kropka.

Warto też wspomnieć o naszej grupie na facebooku – Kulturalny Łask. Zachęcamy Was bardzo serdecznie do dołączenia. Udało nam się zbudować fantastyczną społeczność, która chętnie dzieli się swoim zdaniem, pomysłami, przemyśleniami. To przestrzeń do kreatywnej i merytorycznej dyskusji. Przygotowujemy się do częstszego pojawiania się w relacjach live – po prostu pogadania sobie z Wami. Lockdown dotyka nas bardzo, a nie chcemy, żeby nasz kontakt się urwał. Benefitów związanych z dołączeniem jest wiele, na pewno nie będziecie żałować 🙂

BA.ŁA.GRA dołącza do gry.

Baza Łaskich Graczy przygotowuje poradniki dla poszukiwaczy przygód w grach planszowych. Będziemy nagrywali dla Was poradniki jak skutecznie zacząć swoją przygodę w świecie planszówek. Od prostych gier dla całej rodziny, po poważne tytuły dla fanów sesji RPG.

Screenshot z Facebooka dotyczący profilu BA.ŁA.GRY
BA.ŁA.GRA na Facebooku

Po ogromnym sukcesie akcji Łask na Rifice, chcemy wrócić do kreowania przestrzeni przyjaznej dla graczy komputerowych. Planujemy zaprojektować atrakcyjny mini turniej w grę karcianą GWINT od CD Projekt RED (gra karciana z uniwersum Wiedźmina).

Instagram przyjazny dla oka.

Na pewno nie zabraknie aktywności w ramach instastories i interesujących wpisów na Instagramie. Chcemy pokazać Wam coś “zza kulis”, “od kuchni” i tutaj Insta sprawdzi się świetnie. Co powiecie na fotograficzne wyzwania?

Laskidomkultury.com.pl – zaglądaj codziennie!

Poza aktualnościami, ważnymi komunikatami dotyczącymi działalności Domu Kultury znajdziecie też BLOGA.

RamPaPam, czyli Łaski Wybryk Kulturalny to przeniesiona do internetowych realiów nasza gazetka, nasze czasopismo, popularna “Rampa”. Rampa powstała z inicjatywy Ani Krzemińskiej – Sobczak (obecnie instruktorki Grupy Literackiej “Na Progu”). Piszemy w niej o swoich przemyśleniach, o tym co się dzieje dookoła nas. Czasami z lekką nutką sarkazmu, czasami pikanterii. Na rzetelnie i na wesoło. Czasami opisujemy to co przeżyliśmy sami, czasami od Was dostajemy świetne felietony, które muszą zaistnieć w świecie. RamPaPam to Blog dla każdego. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił i wcielić się w redaktora – zapraszamy!

Poniżej odnośnik do najnowszego wpisu na RamPaPam:

Etrno re:Witalizacje – jeden z wielu projektów, w których ŁDK bierze udział.

Jesteśmy w kontakcie.

Pozostajemy do Waszej dyspozycji. Odbieramy telefony od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Piszcie do nas na messengerze, piszcie do nas także maile na adres: kontakt@laskidomkultury.com.pl

Będziemy aktualizowali nasz przewodnik jak tylko pojawią się nowe treści. Odpowiednia informacja pojawi się na początku tego artykułu.

Czasy nastały przedziwne i bardzo niepewne. Mamy nadzieję, że nasze propozycje działalności on-line umilą Wam czas i pomogą przejść przez ten czas, kiedy jesteśmy zamknięci.

Piszcie i dzwońcie do nas śmiało.

Będzie dobrze, zobaczycie.

Zespół Łaskiego Domu Kultury.