12 czerwca Łaski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził swoje 10-lecie.

To był naprawdę wyjątkowy wieczór - z pompą, w artystycznym stylu, w szampańskim nastroju, z łezką w oku… Tak w wielkim skrócie można streścić obchody 10-lecia powstania Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już od kilku tygodni tłum studentów ŁUTW z podekscytowaniem i ogromnym zaangażowaniem przygotowywał się do pięknego czasu podsumowań, podziękowań i wspomnień. Powstała nawet okolicznościowa broszura poświęcona działalności łaskich seniorów, ich sukcesów, wyzwań, wycieczek, wspólnych lektoratów, ćwiczeń, itp... Co rusz pojawiały się bukiety kwiatów, wysypywały garście wspomnień, a szykowne panie w zwiewnych sukniach w kolorze czerwonego wina sunęły po scenie przy dźwiękach dostojnego poloneza. Nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu i bogatego, eleganckiego poczęstunku, przygotowanego przez Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach (klasa gastronomiczna).
Muzycznym zwieńczeniem obchodów 10-lecia ŁUTW był występ uwielbianego przez seniorów Michała Wieczorka z Łódzkiego Teatru Piosenki.

Poniżej link do materiału wideo Łódzkich Wiadomości Dnia:

(Łaski UTW od 4:18)

24 Paź 2018   19:00 - 20:00