Studio Piosenki „Spółka z o.o.” – pierwotnie działało jako Dziecięcy Zespół Wokalny „Paulina i spółka”, ale dzieci stały się młodzieżą i taka nazwa przestała być adekwatna do wieku wokalistów.

Śpiewają od 1999 roku, kiedy to do pracy w Łaskim Domu Kultury zgłosił się wysoki, przystojny, skromny i uprzejmy Krzysztof Straburzyński. Stworzył dziecięcą grupę wokalną, do której dziewczęta „waliły drzwiami i oknami”. Od czasu do czasu trafiał się chłopiec, ale nie wytrzymywał napięcia stwarzanego przez żeńską część zespołu, a Pan Krzysio musiał. Robiąc swoje, czyli ucząc poprawnej emisji głosu (dykcja, intonacja, oddech przeponowy), interpretacji utworów, ruchu scenicznego, pracy z mikrofonem, cierpliwie znosił wszelkie wybryki zespołu, co wreszcie zaczęło przynosić rezultaty.

Śpiewając solo, w duetach i zespołowo dziewczęta zdobywały nagrody i wyróżnienia. W miarę upływu czasu i umiejętności zmieniły się upodobania muzyczne grupy. Obecnie kilkuosobowa grupa śpiewa blues i jazz, ale to dopiero początki uprawiania tego typu muzyki. Może w przyszłości wokaliści z naszego Studia Piosenki staną się znanymi wokalistami uprawiającymi tę trudną muzykę.

Na razie zapraszają nowe, uzdolnione muzycznie osoby do wspólnego śpiewania.

24 Paź 2018   19:00 - 20:00
   Historia de un Amor