Teatr to wyjęte z nawiasów powszedniości życie. To jedna z ostatnich form sztuki, która istnieje tylko w chwili, gdy aktorzy wychodzą na scenę. Na oczach publiczności. W reakcji z nią. To coś, czego się nie da zapisać, nagrać, zatrzymać. Chwila, kiedy aktor wciela się w rolę i przy jej pomocy nawiązuje głęboki kontakt z widzem, jest ulotna, ale nie krucha. Potrafi przecież pozostawić po sobie głęboki, emocjonalny ślad. Na całe życie. Dobry ślad, wzruszający i wzbogacający.

Tworzenie teatru jest odkrywaniem siebie. Żeby stworzyć rolę, trzeba wiedzieć, co ma się w środku. Trzeba się poznać ze sobą, oswoić. To trudna praca, ale też wielka przygoda. Wyprawa przez obszary, które są tuż, tuż - w ciele, w głowie - tak blisko, choć wiodą stamtąd ścieżki do całego kosmosu.

Jeśli jesteście zainteresowani teatrem, sztuką, kulturą i macie ochotę wyjść z domu, inicjatywa Miedzypokoleniowej Grupy Teatralnej (14 – 99 lat), pod kierunkiem Darka Bilskiego - reżysera, dramaturga, animatora kultury, wieloletniego szefa Teatru im. Róży van der Blaast, jest skierowana właśnie do Was. Jeśli jesteście zainteresowani sobą, kim jesteście, jak funkcjonujecie, dokąd zmierzacie - ta propozycja jest dla Was tym bardziej.

Celem grupy jest zbudowanie zespołu i stworzenie własnego repertuaru, złożonego z autorskich spektakli. A potem zdobywanie doświadczenia scenicznego poprzez granie tych spektakli na wielu scenach całego kraju. Grupa nie aspiruje do miana profesjonalnego teatru – wręcz przeciwnie. Zamierza odnaleźć własny, intymny sposób na mówienie o rzeczach ważnych. I o nieważnych również. Bo to co dziś jest nieistotne, jutro może stać się centrum wszechświata.

24 Paź 2018   19:00 - 20:00
   Historia de un Amor