Zapraszamy serdecznie na ostatni (niestety) spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Pospolite Ruszenie"

"Pospolite" istnieje w ŁDK już ponad 25 lat. W skład tej grupy teatralnej wchodzą głównie uczniowie I LO w Łasku. Nad "Pospolitym" czuwa od samego początku Pani Ela Wojtacka - Ślęzak.

Swoim entuzjazmem i miłością do teatru zaraża kolejne pokolenia młodych łaskowian. Repertuar "Pospolitego" to głównie spektakle o charakterze patriotycznym. Autorem scenariuszy do spektakli jest niezastąpiony Zdzisław Wegenko - opiekun grupy literackiej "Na Progu".

Ten spektakl będzie wyjątkowy z dwóch względów: Po pierwsze, został przygotowany specjalnie z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. A po drugie... będzie to ostatni spektakl w wykonaniu legendarnej grupy teatralnej "Pospolite Ruszenie".

Grupa Teatralna Pospolite Ruszenie - Listopad 2018: Maja Aulak, Agnieszka Bednarek, Iza Galant, Agata Gaze, Klaudia Kubiak, Maja Malczyk, Jakub Pawlak, Martyna Szubert, Maja Szymańska, Martyna Szubert, Weronika Śmiałkowska, Kamil Taborowski (ZSO nr 1), Szymon Tyluś

Obsługa techniczna: Natalia Piórkowska

Oprawa muzyczna i aranżacja piosenek: Jakub Pokorski