Na wystawie prace zaprezentują uczestniczki Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Amatorów, który odbył się w lipcu 2017 roku na terenie parku i pałacu Czartoryskich w Gołuchowie.

W plenerze wzięło udział 13 osób z całego kraju:

Dorota Balcerzyk (Piaseczno), Dorota Bielik (Warszawa), Ewa Dasiewicz (Nidzica), Iwona Kiraga (Warszawa), Agnieszka Kosińska (Warszawa), Anna Kubacka (Bydgoszcz), Anna Malinowska (Łask), Katarzyna Mielcarek (Barlinek), Małgorzata Miller (Warszawa), Danuta Olszewska (Barlinek), Elżbieta Skorupińska (Leszno), Barbara Skotnicka (Łask), Grażyna Śliwińska (Łask).

Prace zaskakują różnorodnością poruszanych tematów, celowym użyciem wielu technik malarskich. Wynikają z wnikliwej obserwacji zarówno otaczającej ich przyrody, jak i przepięknych obiektów architektonicznych i wreszcie ludzi korzystających z kąpieli słonecznych na pobliskim kąpielisku. Dodatkowo - pejzaż dekoruje zmienność światła wynikająca z poszczególnych pór dnia, jak i bardzo dynamicznie zmieniającej się pogody.

Obrazy te są żywym zapisem tych kilku dni spędzonych razem w Domu Pracy Twórczej w Gołuchowie, które były bardzo owocne w dzieła malarskie jak i zawierane przyjaźnie.

Nad uczestniczkami pleneru czuwała dr Joanna Trzcińska.

Wernisaż: 06.04.18 godz. 18:00 w Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury.

27 Mar 2019   17:30 - 19:00
   Podwieczorek z Gwiazdą - Magdalena Zawadzka